Informacje drogowe

Dnia 18 września 2014 będzie częściowo zamknięty  róg ulicy Wolności i jednokierunkowej ulicy Partyzantów. Za utrudnienia przepraszamy.


W dniu 13.09.2014r. w Gołdapi odbędą się Dożynki Powiatu Gołdapskiego, których gospodarzem jest Gmina Gołdap.

W związku z powyższym nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu kołowego w godz. 7.00 – 22.00 gołdapskiej drogi powiatowej: północnej strony Plac Zwycięstwa (od ronda skrzyżowania ul. Podgórnej i ul. Krótkiej do Ronda Kombatantów RP i BWP) oraz zachodniej strony Plac Zwycięstwa (od ronda skrzyżowania ul. Podgórnej i ul. Krótkiej do ul. Matejki).

Ponadto w celu właściwego zabezpieczenia i przebiegu dożynek od godz. 19.00 – 11.09.2014r (czwartek) do godz. 24.00 – 13.09.2014r. (sobota) zamknięty zostanie parking miejski w centrum miasta (rolę parkingu w tych dniach spełniać będzie targowica miejska).

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Kierownik Wydziału Organizacji i Nadzoru Urzędu Miejskiego w Gołdapi


Starostwo Powiatowe w Gołdapi informuje, że w dniach 20-30 czerwca 2014 na ulicach Krótkiej i Podgórnej występować będą utrudnienia w ruchu. Przyczyną będą prace remontowe polegające na wykonaniu nowej nawierzchni tych ulic.


Gołdapscy policjanci przygotowują się do zabezpieczenia procesji, które odbędą się 19 czerwca 2014 z okazji Bożego Ciała. Tego roku na terenie powiatu będą się one odbywać między godz. 8.30 a 14.30. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji oraz utrzymaniem płynności w ruchu kołowym w miejscach procesji będą czuwać policjanci ruchu drogowego, funkcjonariusze służby prewencyjnej, strażnicy miejscy oraz graniczni.

Ulice, którymi będą przechodziły procesje, zostaną chwilowo zamknięte dla pojazdów. Kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Spodziewane utrudnienia:

  • w godz. 12.30-14.30: Gołdap, ulice: Wojska Polskiego, Plac Zwycięstwa, Krótka, Żeromskiego, Królewiecka i Wolności
  • w godz. 8.30-9.30: Pogorzel, droga krajowa nr 65
  • w godz. 11.00-11.30: Dubeninki, droga wojewódzka nr 651
  • w godz. 13.00-13.30: Żytkiejmy, ulice: Szkolna, Konopnickiej, Plac Wolności do remizy
  • w godz. 13.30-14.15: Grabowo, drogi powiatowe i gminne

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.


Uwaga kierowcy – już od 4 czerwca 2014 na drodze wojewódzkiej W650 między Baniami Mazurskimi a Węgorzewem będą występowały poważne utrudnienia w ruchu. Ma to związek z kładzeniem ostatnich warstw asfaltu na remontowanej jezdni. Od soboty do poniedziałku zamknięty dla ruchu osobowego i ciężarowego będzie odcinek drogi między Węgorzewem a Czerwonym Dworem. Na ten czas ma być przygotowany objazd. Później będzie ruch ograniczany lub zamykany na kolejnych odcinkach drogi W650 w kierunku Bań Mazurskich. Ograniczenie będzie polegało m.in. na wprowadzeniu zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych. Kierowcom aut osobowych i ciężarowych sugerujemy w okresie wakacyjnym wybór innych dróg dojazdowych z Bań Mazurskich do Węgorzewa.