Wypadki

Do wypadku drogowego doszło 25 listopada 2014 wieczorem na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Wolności. Drogą W650 od strony sklepu Lidl jechało audi i vw golf. Tuż przed skrzyżowaniem kierowca vw postanowił wyprzedzić audi. Kierująca audi rozpoczęła w tym samym czasie manewr skrętu w lewo w ulicę Wolności. Samochody zderzyły się. Kierująca audi została odwieziona do szpitala.

25 października 2014 około godziny 12.40 po wschodniej stronie Placu Zwycięstwa doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Kierujący fiatem sieną jadąc od strony ronda pod górę nie zauważył przechodzącej po pasach kobiety i uderzył ją lewą stroną swojego pojazdu. Na szczęście obrażenia poszkodowanej nie okazały się poważne, pomocy udzieliło jej wezwane na miejsce pogotowie. 89-letniemu kierowcy, mieszkańcowi powiatu gołdapskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wniosek o ukaranie skierują do sądu. Mężczyzna był trzeźwy.

10 września 2014 około 7.30 kierujący vw golfem wjechał na wysepkę wyłączoną z ruchu i uderzył w znaki drogowe na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi z ulicą Warszawską. Wybrał to rozwiązanie zamiast uderzenia w dostawczego busa, który wymusił na nim pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Warszawskiej. Na szczęście kierowcy vw nic się nie stało. Zniszczeniu uległ przód vw golfa. Sprawca kolizji, kierowca busa został ukarany przez policję.

7 września 2014 około 20.15 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Marcinowie doszło do tragicznego wypadku drogowego. Na miejscu zginął motorowerzysta, mieszkaniec gminy Gołdap. Okoliczności tragedii będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora.

Do wypadku drogowego doszło 5 września 2014 około godziny 21 między Wilkasami a Kamionkami. Poszkodowanym jest motorowerzysta, który został zabrany przez pogotowie do szpitala w Ełku. Jak wynika z jego słów, gdy jechał to przed jednośladem wyskoczyło mu jakieś zwierzę. Niestety, stracił równowagę i się wywrócił. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Funkcjonariusze nie byli w stanie sprawdzić mieszkańca gminy Gołdap pod kątem stanu trzeźwości. Zrobione to zostanie w szpitalu.

19-letnia mieszkanka gminy Banie Mazurskie została poważnie ranna w wypadku. Do zdarzenia doszło 17 lipca 2014 około godziny 18.00 na drodze powiatowej miedzy Baniami Mazurskimi a Wólką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca seatem ibizą na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w drzewo. 19-latka była zakleszczona w pojeździe, z którego przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyli ją strażacy. Z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Olsztynie.

Trzy osoby: kierowca i pasażerowie, zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło 30 czerwca  nad ranem nad drodze wojewódzkiej 650 przy Osiedlu II. Kierujący volvo jadąc w kierunku obwodnicy zjechał na lewą stronę jezdni i dachując zatrzymał się na kołach w przydrożnym rowie. Wszyscy poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca był nietrzeźwy.

Do wypadku z udziałem motorowerzysty doszło 18 czerwca 2014 około godz. 9.00 na ul. Armii Krajowej w Gołdapi. Funkcjonariusze będący na miejscu wstępnie ustalili, że kierowca osobowego volkswagena passata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 17–letniemu motorowerzyście i uderzył w niego. W wyniku zderzenia kierowca jednośladu z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do suwalskiego szpitala. Dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

11 czerwca 2014 kilka minut po godzinie 19 na zakręcie drogi powiatowej Wilkasy-Grabowo doszło do czołowego zderzenia audi i toyoty. Wszyscy uczestnicy wypadku: kierujący audi oraz kierująca toyotą i jej dwójka dzieci zostali odwiezieni do szpitala. Przyczyny wypadku nie są znane.

12 maja 2014 około godziny 9.40 na drodze wojewódzkiej nr 650 doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową do Rożyńska Wielkiego, od ciężarowej Scanii wypięła się naczepa z dłużycą. Drewno wysypało się częściowo na pobocze i pobliskie podwórko. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Do zdarzenia najprawdopodobniej przyczyniła się nadmierna prędkość. Tak przynajmniej wynika z tarczy tachografu. Kierowca został ukarany dwoma mandatami karnymi. Zatrzymane zostały dowody rejestracyjne od ciągnika i naczepy. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez około godzinę.

Do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i obwodnicy doszło 22 kwietnia 2014 po godzinie 17. Kierujący mazdą jechał od strony Olecka. Na skrzyżowaniu skręcając w lewo zagapił się i nie zauważył jadącej prosto od strony granicy toyoty. Kierowca tego auta próbował uniknąć zderzenia odbijając w lewo, ale niestety zaczepił o tył mazdy. Nic nikomu się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut. Kierowca mazdy przyznał się do spowodowania kolizji. Ze względu jednak na fakt zatrzymania przez policjantów jego prawa jazdy, sprawa trafi do sądu.

Do bardzo groźnego wypadku doszło 13 marca 2014 przed godziną 21 na ul. Żeromskiego w Gołdapi. Kierowca bmw jechał od strony centrum Gołdapi. Z nieustalonych jeszcze przyczyn stracił panowanie nad autem, zjechał na chodnik, potrącił idącą nim nastolatkę i uderzył w płot jednej z posesji. Nastolatka została odwieziona do szpitala. Z ustaleń policji wynika, że samochodem kierował 18-latek. Nie posiadał uprawnień do prowadzenia auta. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy niewielką jego ilość w wydychanym powietrzu, dopuszczalną w polskim prawie (poniżej 0,2 promila). W kolejnym wynik ten spadł do zera. Poszkodowana 15-latka ma złamaną kość podudzia oraz wstrząśnienie mózgu.