Odblaskowo na rajdzie

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze. Z tego założenia wyszli gołdapscy policjanci, którzy podczas odbywającego się w na terenie powiatu gołdapskiego 72 Rajdu Polski rozdawali elementy odblaskowe włączając do akcji kierowców rajdowych. Nikt lepiej od kierowców nie wie, że bezpieczny pieszy to przede wszystkim widoczny pieszy. Najszybsi kierowcy świata z uśmiechem na ustach pozowali do zdjęć z opaskami odblaskowymi. W rozmowach z policjantami twierdzili, że pierwszy raz zetknęli się z taką akcją, jak najbardziej ją popierając.

Podziękowania należą się organizatorom i obsłudze rajdu którzy z chęcią wsparli odblaskową akcję. Nieoceniona okazała się ich pomoc w dotarciu do niejednego mistrza i pokonaniu barier językowych.

Elementy odblaskowe zostały zakupione w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja”, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komendę Powiatową Policji w Gołdapi w ramach Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

W najbliższym czasie Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi ogłosi wakacyjny konkurs pn. „Nosi mistrz, noszę ja – odblask każdy ma!”. Na lokalnych portalach internetowych raz w tygodniu zostanie umieszczone zdjęcie kierowcy rajdowego z odblaskiem. Osoba, która w wyznaczonym czasie jako pierwsza zgłosi się do KPP podając imię i nazwisko kierowcy otrzyma upominek w postaci elementów odblaskowych.