Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina

W czwartkowe przedpołudnie 1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi wraz z opiekunami i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji  w Gołdapi, „uzbrojeni” w odblaski i… cytryny ruszyli na ulice miasta z akcją  „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”.

Zanim jednak dzieci poszły do miasta, spotkały się w Bibliotece Publicznej ze starostą gołdapskim Andrzejem Ciołkiem i gołdapskimi policjantami. Starosta rozdał dzieciom kamizelki odblaskowe, a funkcjonariuszka przypomniała uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzieci uczyły dorosłych prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych. Osoby, które dopuściły się wykroczenia drogowego tj. przejścia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie otrzymały mandatu, ale w zamian tego musiały zjeść plaster cytryny. Osoby, które prawidłowo przeszły przez jezdnię otrzymały od dzieci odblaski.

Akcja miała miejsce  w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komendę Powiatową Policji w Gołdapi dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.