Na Olimpiadzie Przedszkolaka

20 maja w hali OSiR odbyła się IX Olimpiada Przedszkolaka. 3, 4 i 5-latki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi zmierzyły się z torem przeszkód. Rywalizowały m.in.  w biegu z taczką, jazdą na hulajnodze i  spacerze farmera.

Zaproszone na olimpiadę policjantki z miejscowej komendy między  konkurencjami przypominały dzieciom m. in. o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić, by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.  Funkcjonariuszki podkreślały również, jak ważne jest to, aby nosić przy odzieży elementy odblaskowe, które znaczenie polepszają widoczność na drodze. Wszystkie maluszki otrzymały odblaskowe gadżety w ramach III edycji projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i miejscową komendę policji pn. „On, ty i ja na tej samej drodze”.