Laureaci konkursów nagrodzeni

W ramach projektu: „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja” zorganizowano i przeprowadzono konkursy, których laureatów poznaliśmy  i nagrodziliśmy 6 listopada.

W konkursie plastycznym „KRÓL MACIUŚ PIESZY” wpłynęło ok. 100 prac – były one wykonane różnorodną techniką i wszystkie na wysokim poziomie. W ocenie prac pomagała pani Cecylia Buczyńska-Buza.

W konkursie plastycznym dla dzieci „KRÓL MACIUŚ PIESZY” laureatami zostali:
I miejsce: Zuzanna Derek
II miejsce: Rozalia Stanek
III miejsce: Zuzanna Jankowska
Wyróżnienie: Patrycja Aneszko

Wysoki poziom reprezentowały również prace literackie w konkursie „KRÓL MACIUŚ PIESZY”. W ocenie tych prac niesłychanie pomocny był pan Mirosław Słapik.

W konkursie literackim dla dzieci „KRÓL MACIUŚ PIESZY” laureatami zostali:
I miejsce: Agata Sawicka
II miejsce: Karolina Bolewska
III miejsce: Weronika Pojawa
Wyróżnienie: Aleksandra Misiewicz

Regulamin konkursu przewidział również uhonorowanie statuetkami „Król Maciuś Pieszy” szkół, których uczniowie zostali laureatami w kategoriach literackiej i plastycznej. Tak się złożyło, iż w obydwu kategoriach zwyciężyły uczennice Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.  Statuetki z rąk starosty Andrzeja Ciołka odebrała dyrektor szkoły Bożena Wróblewska.

Zaprojektowania i wykonania pięknych statuetek „Król Maciuś Pieszy” podjął się gołdapski Warsztat Terapii Zajęciowej. Za pomoc i współpracę podziękowania z tej okazji otrzymał kierownik WTZ pan Jerzy Sobisz.

W konkursie fotograficznym dla osób powyżej 16. roku życia „KTÓRĘDY DO BEZPIECZEŃSTWA”  jury najlepiej oceniło zdjęcia i przyznała nagrody:
I miejsce: Teresa Budzejko
II miejsce: Marcin Podziewski
III miejsce: Julita Bobrowska

W konkursie „na hasło”  – również skierowanych do osób powyżej 16. roku życia „KTÓRĘDY DO BEZPIECZEŃSTWA” nagrody otrzymali:
I miejsce: Norbert Zajączkowski za hasło: „Czy podróżujesz daleko czy blisko, bezpieczeństwo jest ponad wszystko”
II miejsce: Marcin Podziewski za hasło: „Czy o zmierzchu czy o świcie nos odblaski, bo ratują najcenniejsze ludzkie życie”
III miejsce: Tomasz Willamowicz za hasło: „Namów swojego tatę, żeby nie był drogowym piratem”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursów.