Źółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina

Kolejna akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” za nami. 10 października zachowaniom pieszych na ulicach Gołdapi przyglądały się dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Dubeninkach w towarzystwie policjantów i funkcjonariusza SM. Dla tych, którzy poprawnie przechodzili przez jezdnię wręczane były wyróżnienia. Ci, którzy przechodzili nieprawidłowo (np. w miejscu niedozwolonym, bez rozglądania się, biegiem) mieli zaś do wyboru albo otrzymać mandat, albo z uśmiechem zjeść cytrynę. W ciągu około półtorej godziny dwie grupy nagrodziły 26 pieszych oraz „ukarały” kolejnych 33. W przeciwieństwie do niektórych poprzednich akcji, nikt tym razem nie był zainteresowany otrzymaniem mandatu.

Podczas podsumowania działaś, które odbyło się w Bibliotece Publicznej, dzieci otrzymały odblaskowe worki na buty oraz smycze, zakupione w ramach drugiej edycji programu „On, ty i ja na tej samej drodze”.

Trzeba przyznać, że piesi byli tym razem bardziej zdyscyplinowani niż podczas wcześniejszych akcji. Widząc „dziecięcy patrol” wielu z nich zamiast przechodzić w miejscach niedozwolonych, szło do przejścia dla pieszych i z niego korzystało. Ukarani cytrynami jak i nagradzani odznaką „Wzorowy pieszy” bardzo miło i z uśmiechem odnosili się do dzieci oraz funkcjonariuszy, co podczas poprzednich działań nie zawsze miało miejsce.

(GOLDAP.INFO)