Alkometr i alkogogle dla policji

Urządzenie do badania zawartości alkoholu oraz zestaw alkogogli otrzymali policjanci z gołdapskiej komendy.

Profesjonalny sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu trafi do radiowozu użytkowanego przez policjantów wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Sprzęt został zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi w ramach II edycji projektu pn. „On, Ty i Ja na tej samej drodze”. Sprzęt ten wykorzystywany będzie podczas codziennej pracy funkcjonariuszy, a także podczas planowanych akcji np. „Trzeźwy poranek”, „Alkohol i narkotyki”. Są to cykliczne działania policji, podczas których kontrolowana jest m.in. trzeźwość kierowców, prędkość jazdy i stan techniczny pojazdów.

Alkogogle to specjalne okulary pokazujące rozmyty obraz, jaki widzi pijany kierowca. Zostaną wykorzystane podczas przeprowadzanych działań profilaktycznych. Sprzęt wart jest prawie 13 tysięcy złotych.

(AB)