„Prawie” trzeźwy czwartowy poranek

„On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja” to projekt Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Starostwa Powiatowego w Gołdapi, w skład którego chodzą nie tylko działania promujące noszenie odblasków, ale i inne. Jednym z nich jest jak najczęstsze sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy jeżdżą na dwóch gazach. Urządzenia do prowadzenia takich akcji zostały zakupione m.in. ze środków projektu.

Dziś rano (11/09/2014) odbyły się kolejne działania policyjne pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Przez nieco ponad godzinę „przedmuchanych” na drodze wojewódzkiej nr 650 zostało ponad 70 kierowców. Nie miało znaczenia, czy ktoś jechał samochodem prywatnym czy służbowym, wiózł dzieci do szkoły, jechał ciężarówką czy innym pojazdem. Sprawdzani byli wszyscy. Jeden z kierowców okazał się „wczorajszy”. Mieszkaniec Grabowa jechał BMW, będąc pod wpływem alkoholu. W dwóch kolejnych badaniach wydmuchał odpowiednio 0,52 i 0,46 promila alkoholu. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że to dlatego, że wypił wczoraj dwa piwa. Stracił prawo jazdy, auto przejęła trzeźwa osoba wskazana przez nietrzeźwego kierowcę.

W drodze powrotnej z patrolu policjanci natrafili na nietypową sytuację. Między Osiedlem I a II po drodze wojewódzkiej mężczyzna przeganiał krowy. Jak się okazało, wydostały się one z pastwiska i ruszyły „na podbój” działek na Osiedlu I i II. Paradując dosyć mocno zanieczyściły drogę. Wezwany na miejsce właściciel krów wraz z innymi mężczyznami zgonił krowy na właściwe pole. Później wyjaśnił policjantom, że są one ogrodzone pastuchem pod napięciem, jednak od czasu do czasu ktoś złośliwie go przerywa i umożliwia wyjście bydłu poza teren pastwiska. Ze względu na zagrożenie, jakie niewłaściwie zabezpieczone zwierzęta stworzyły dla użytkowników dróg, właściciel został ukarany mandatem karnym. Został również zobowiązany przez funkcjonariuszy do usunięcia zanieczyszczeń z jezdni, jakie one pozostawiły.

(GOLDAP.INFO)