Sobota na sportowo i piknikowo

Zapisało się około 200 osób, łącznie wzięło udział znacznie więcej. Mowa o rajdzie rowerowym i pikniku pod Piękną Górą, które odbyły się w sobotę, 7 czerwca br. Imprezę w ramach corocznych obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny już po raz trzeci zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Zbiórka chętnych miała miejsce o godzinie 10.30 pod Powiatowym Urzędem Pracy. Pół godziny później rowerzyści wyruszyli w kilkukilometrową trasę. Wiodła ona ulicą Żeromskiego w kierunku Kośmidr, następnie skręcała na nasyp kolejowy w kierunku Rostka, a stamtąd pod Piękną Górę przy zajeździe. Na polanie u podnóża Pięknej Góry na uczestników rajdu czekały różne atrakcje. Przede wszystkim można było się posilić kiełbaską pieczoną nad ogniskiem, grochówką, bigosem, chłodnikiem, a także pączkami. Później przyszedł czas na wspólne zabawy dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów. Było m.in. przeciąganie liny i rodzinne chodzenie na nartach. Na dzieci czekała też bezpłatna tego dnia dmuchana zjeżdżalnia, dmuchana dżungla i trampolina. Zajazd Piękna Góra Rudziewicz udostępnił też bezpłatnie wyciąg krzesełkowy i park linowy. Promowana była druga edycja projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”. Gołdapskie policjantki przeprowadziły loterię dla dzieci, każdy los był wygrywający. Imprezę pod Piękną Górą prowadził Stanisław Luty.